Köögimööbli kasutus- ja hooldusjuhend

HOOLDUSEST ÜLDISELT

Ära tarvita köögimööbli puhastamiseks kunagi liigset jõudu, terariistu, karedaid küürimiskäsnu, lahusteid, pleegitusvahendeid, küünelaki-eemaldajat, äädikat, sidrunhapet, abrasiivseid küürimispulbreid, lihvimisvahendeid jne. Samuti ei tohi kasutada aurupuhastusmeetodil töötavaid masinaid.

JUHISED JA NÕUANDED SEOSES AURU JA KUUMUSEGA

Toiduvalmistamise ajal kasutage alati õhupuhastajat, et tekkiv aur ja rasvad ei ladestuks mööblile. Nõudepesumasina uks avage alles siis, kui programmi lõppemisest on möödunud vähemalt 20 minutit, et kuum aur ei kahjustaks mööblidetaile. Ärge kasutage veekeetjat seinakappide all, sest üles kerkiv aur ja suur kuumus kahjustavad mööblit.

UKSED

Melamiinist, naturaalspoonist ja värvitud uste puhastamiseks sobivad neutraalsed puhastusvahendid. Puhastusvahendiga töödeldud pinnad tuleb puhtas vees (kergelt) niisutatud rätikuga üle loputada. Alati tuleb peale puhastamist detailide pinnad ja servad koheselt kuivatada. Mattide pindade puhastamiseks soovitame kasutada spetsiaalset puhastusvahendit UNIKA Super Matte Surface Cleaner (müüja Knolle Köögid OÜ).

TÖÖTASAPINNAD

Ära aseta tulist potti või panni otse tööpinnale, kasuta alati kuumaalust, sest kuumus kahjustab pinda püsivalt. Erandiks on keraamilised kivipinnad, mis ei karda kuumust ja on väga vastupidavad kriimustustele. Pane tähele, et mitte ühestki materjalist tööpinnad ei ole mõeldud lõikelauana kasutamiseks, sest noad jätavad pinnale püsiva kahjustuse. Savist nõude ja raskete või terava äärtega esemete tööpinnal edasi-tagasi nihutamine võib tekitada jäädavaid kriimustusi.

Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad kannatavad välja enamuse kodumajapidamises kasutatavaid puhastusvahendeid ja nõrkade hapete toimet. Erilist tähelepanu tuleb pöörata kõrgsurvelaminaadist tööpindade ühenduskohtadele ning taga- ja külgseinte liitumiskohtadele, need peavad olema kaitstud liigse niiskuse ja otsese vee eest.

Kivist ja presskivist (kvartskivist) tööpindade heade omaduste säilitamiseks tuleks neid spetsiaalse vahendiga hooldada 1 kord aastas. Soovitame selleks kasutada spetsiaalset hooldusvahendit, milleks on Quartz Care Kit (müüja Knolle Köögid OÜ).

Keraamilisest kivist tööpindade igapäevaseks puhastamiseks võib kasutada niisket mikrokiust lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset pesuvahendit. Puhastamiseks ei tohiks kasutada väga happelisi või pleegitusaineid sisaldavaid vahendeid.

Täispuidust tööpinnad tuleb vähemalt kaks korda aastas kergelt üle lihvida ja katta uuesti spetsiaalse õliga (Glimtrex õlivaha, müüja Põrandakeskus + Sisustus OÜ).

Mattide Fenix pindade puhastamiseks soovitame kasutada spetsiaalset puhastusvahendit UNIKA Super Matte Surface Cleaner. Raskesti eemaldatavate plekkide puhastamiseks kasutage Magic plekieemaldusšvammi (müüja Knolle Köögid OÜ).

KAPIHINGED

Kapihingede reguleerimiseks eemaldage hingedelt plekist katted (kõik hinged ei sisalda katteid), mille all on kruvid hingede 3D reguleerimiseks. Peaaegu kõikidel hingedel (va puutega/tip-on hinged) on sisseehitatud sujuvalt sulgumise süsteem, mida on võimalik hinge küljes olevast lülitist sisse-välja lülitada.

KARKASSID

Karkassidetailide, külgede, põhjade, lagede, riiulite ja soklite pinnamaterjaliks on enamasti melamiin, naturaalspoon või värvitud MDF. Karkassi osad puhastatakse vees lahustuvate puhastusainetega. Peale niiske rätikuga puhastamist tuleb detailid koheselt kuivatada. Alati tuleb hoida kuivana kappide põhjad, küljed ja uste servad. Ilma nõuderestita kappi võib paigutada vaid eelnevalt täielikult kuivatatud nõusid.

KÄEPIDEMED

Metallkäepidemeid ning lakitud puitkäepidemeid puhastatakse nõudepesu-vahendi lahuses kergelt niisutatud puhastusrätikuga.

MDF-ist uste freesitud käepidemete sooned, puidust käepidemed ja puidust käepideme profiilid tuleb tingimata hoida kuivana, et vesi ja niiskus ei pääseks käepidemete ühenduskohtade vahele.

SAHTLID

Nova Pro Scala sahtlite maksimaalne kandevõime on 40 kg. Üle 1000 mm laiustel kõrgetel sahtlitel kasutatakse 70 kg kandevõimega sahtlisiine. Raskuste arvestamisel on eelduseks, et kogu raskus on jaotatud sahtli suhtes võrdselt.

Sahtlite väljavõtmine tõmmake sahtel 2/3 välja ja tõstke järsu liigutusega esimest otsa üles – nii tuleb sahtel klambritest lahti ja saate selle välja tõsta.

Sahtlite tagasi panemine – tõmmake siinid välja, asetage sahtel siinidele ja lükake lõpuni kinni, käib „plõksatus“ ja sahtel kinnitub siinidega.

Sahtli esitükkide reguleerimine – sahtli sisemistel külgedel on 2 kruvi. Alumisest, suuremast kruvist saate esitükke liigutada üles ja alla. Ülemine, väiksem kruvi on stopper – kruvi. Esitükkide vasakule ja paremale liigutamiseks asetage mõlemad käed peopesadega esitükkide alumistele nurkadele ja nimetissõrmega lükake üheaegselt siini all olevaid hoobasid. Peale hoobade kerget surumist (ära suru lõpuni) saate peopesadega samaaegselt esitükki liigutada vasakule ja paremale. Peale hoobade vabastamist esitükk fikseerub valitud asendisse. NB! Hoobade lõpuni surumisel saab esitüki eemaldada.

VALGUSTITE LÜLITID

Köögimööblis kasutatavaid lüliteid on üldjuhul kahte tüüpi – profiilisisene puudutatav sensorlüliti ja kapi karkassi integreeritud puutevaba ja puudutatav sensorlüliti. Kõik lülitid on varustatud valgustugevuse regulaatoriga (dimmeriga). Valgustugevuse reguleerimine käib mõlemal lülitil ühte moodi, selleks tuleb hoida näppu lülitil seni, kuni LED valgustus saavutab soovitud valgustugevuse. Viimati valitud tugevus salvestub automaatselt

TÄISPUIDUST LÕIKELAUD

Puidust lõikelaudade parimate omaduste säilitamiseks peaks neid õlitama vähemalt korra kuus. Selleks tuleks lõikelaud korralikult puhastada, vajadusel ka abrasiivse käsna või liivapaberiga üle lihvida. Õlitamiseks on kõige parem kasutada linaõli aga sobib ka tavaline toiduõli. Kandke õli lõikelaua kõikidele pindadele ja jätke u 12 tunniks imenduma. Peale seda eemaldage üleliigne õli.