Tööseadmed

Köögimööbli tootjaid on Eestis palju ning selle õige valimine on raske ja keeruline. Enamasti tehakse otsus soodsaima hinnapakkumise järgi, teadmata täpselt kus, milliste materjalide ja  tootmisseadmetega on köögimööbel tehtud. Kui materjalide kohta võib erinevate tootjate kodulehtedelt infot leida, siis seadmete kohta üldjuhul mitte, aga just nendest võib sõltuda paljuski kvaliteet ja vastupidavus.

Formaatsaag ALTENDORF F45

Köögimööbel koosneb väga paljudest detailidest ja kui iga detail on kasvõi millimeeter mõõdust väljas, siis ei ole ka lõpptulemusest midagi head oodata. Formaatsaag Altendorf WA80X võimaldab mõõte seadistada elektrooniliselt ja kümnendiku täpsusega, et iga detail oleks täpselt nii suur, kui peab. Altendorf formaatsaed kuuluvad kahtlemata maailma parimate hulka. Tegemist on Saksa ettevõttega, mis tähistas 2006. aastal oma sajandat aastapäeva.

Servapealistusmasin HOLZHER Auriga 1308

 

Peale detailide saagimist tuleb saetud pinnad katta servakandiga. Kindlasti olete näinud mööblit, mille servad on lahti või siis küljest ära. Servakante ja nende pealekandmisviise on palju erinevaid, meie kasutame üldjuhul 1-2 mm paksust ABS servakanti ja HOLZHER Auriga 1308 servapealistusmasinat. Suurim erinevus enamlevinud masinatega võrreldes on see, et kõikide detailide servad freesitakse üle enne kantimist, mis tagab kindla ja tugeva ühenduse mööbliplaadi ja kandi vahel. Holzher kandimasinaid toodetakse Kanadas ja ettevõte tähistas 2014. aastal oma sajandat juubelit.

Hingede ja kanduriavade puurpink GRASS Ecopress

Uste paigaldamisel on väga oluline, et hinged ei oleks kinnitatud ainult kruvidega, sest aastatega annab kruvi saepuruplaadis järgi ja uksed vajuvad paigast. Grass Ecopress puurpingiga on võimalik kõik hinged kinnitada lisatüüblitega, mis tagavad tugeva kinnituse. Juba üle 60 aasta on GRASS olnud üks maailma juhtivamaid furnituuri ja nende paigaldamiseks mõeldud masinate tootjaid maailmas.

Kuumpress GRIGGIO

Griggio

Köögimööbli tööpindadest valmistatakse umbes 90% kõrgsurvelaminaadist. Kuumpressiga valmistatud laminaadid kinnituvad oluliselt tugevamini aluspinnale. Tööpindade valmistamisel on oluline, et servakandid pealistatakse enne pealmise laminaadi pressimist. Selline tehnoloogia ei lase tööpinna servale sattunud veel pääseda laminaadi vahele. Tööpindasid valmistades kandime kõik servad – isegi need, mis lähevad nurgaköökide puhul üksteisega kokku ja vastu seina. See tagab maksimaalse niiskuskindluse.