Tööseadmed


Eestis on palju köögimööbli valmistajaid ning nende seast selle õige valimine võib olla keeruline. Enamasti tehakse otsus soodsama hinnapakkumise järgi, teadmata aga milliste tootmisseadmetega Teie köögimööblit valmistatakse. Tegelikult just nendest sõltub paljuski köögimööbli kvaliteet ja kestvus. Peale parimate materjalide kasutame köögimööbli valmistamisel ka tipptasemel tehnikat.

Formaatsaag ALTENDORF F45

Köögimööbel koosneb mitmetest detailidest ja kui iga detail on kasvõi millimeetri mõõdust väljas, pole ka lõpptulemusest oodata midagi head. Formaatsaag Altendorf F45 võimaldab mõõte seadistada elektrooniliselt ja millimeetri kümnendiku täpsusega, et iga detail oleks õiges mõõdus. Altendorf formaatsaed kuuluvad maailma tippklassi. Altendorf on Saksa ettevõtte, mis tähistas 2006. aastal oma sajandat aastapäeva.

Servapealistusmasin HOLZHER Auriga 1308

Peale detailide saagimist tuleb saetud pinnad katta servakandiga. Kindlasti olete näinud mööblit, mille servad on irvakil või siis küljest ära. Servakante ja nende pealekandmisviise on mitmeid. meie kasutame üldjuhul 1-2 mm paksust ABS-i servakanti ja Holzher Auriga 1308 servapealistusmasinat. Selle masina eeliseks on, et kõikide detailide servad freesitakse enne kantimist ka üle, mis tagab, et kant ei tule mööbli küljest lahti. Holzheri kandimasinaid toodetakse Kanadas ja ettevõte tähistas 2014. aastal oma sajandat juubelit.

Hingede ja kanduriavade puurpink GRASS Ecopress

Uste paigaldamisel on väga oluline, et hinged poleks kinnitatud ainult kruvidega, sest aastatega annab kruvi saepuruplaadis järgi ja uksed vajuvad paigast. Grass Ecopressi puurpink võimaldab meil kinnitada kõik hinged lisatüüblitega, et kruvide kinnituskohad ei väsiks. Üle seitsmekümne viie aasta tegutsenud Austria ettevõte Grass olnud üks maailma juhtivamaid furnituuri ja nende paigaldamiseks mõeldud masinate tootjaid maailmas.

Kuumpress

Umbes pooled köögimööbli tööpindadest valmistatakse kõrgsurvelaminaadist. Kuumpressiga valmistatud laminaadid kinnituvad oluliselt tugevamini aluspinnale. Tööpindade valmistamisel on oluline, et servakandid pealistatakse enne pealmise laminaadi pressimist. Selline tehnoloogia ei lase tööpinna servale sattunud veel pääseda laminaadi vahele. Tööpindu valmistades kandime maksimaalse niiskuskindluse tagamiseks kõik servad – isegi need, mis lähevad nurgaköökide puhul üksteisega kokku ja vastu seina.